Home /Dotazy

Dotazy

 1. Co znamená lisováno za studena?

  Používáme ingredience lisované za studena bez jakékoliv rafinace za vysokých teplot a chemických úprav, které se používají u levných olejů. Lisování za studena je nejstarší a nejšetrnější způsob získávání oleje z rostlin. V takto vyrobeném oleji zůstává maximum nasycených a nenasycených mastných kyselin a široké spektrum vitaminů a minerálů v přirozeném stavu. Tepelné zpracování často zahrnuje chemické procesy zanechávající chemické stopy, které se mohou přenášet do pokožky a navíc vysoké teploty snižují většinu přirozeně se vyskytujících cenných látek.

 2. Jsou výrobky Puristry veganské?

  Ano, všechny naše výrobky jsou veganské.

 3. Jsou výrobky Puristry v BIO kvalitě?

  Ano, všechny naše výrobky jsou v BIO kvalitě a jsou certifikovány USDA Organic.

 4. Jaký je rozdíl mezi Pleťovým olejem a Pleťovým sérem?

  Náš pleťový olej dodává pokožce všechny benefity rostlinných olejů lisovaných za studena, je vhodný i na mastnou pleť. Pleťové sérum je tvořeno menšími molekulami, které pronikají hluboko do kůže. Koncentrované složení pleťových sér obsahuje vitamíny, živiny a peptidy, které rychle a hloubkově hydratují a vyživují pleť.

 5. Pro jaký typ pleti jsou výrobky Puristry určeny?

  Produkty Puristry jsou šetrné a účinné pro všechny typy pleti.

 6. Jak výrobky Puristry voní?

  Produkty Puristry obsahují směs BIO esenciálních olejů bergamot, cedrové dřevo, vetiver, šalvěj a levandule. Tato směs má čerstvé bylinné aroma.

 7. Vidím, že výrobky Puristry obsahují bergamotový esenciální olej, což je esenciální olej na bázi citrusů. Nezpůsobují citrusové esenciální oleje fotosenzitivitu / fototoxicitu?

  Ano, esenciální bergamotový olej je spojený s fotosenzitivitou / fototoxicitou, což znamená, že není bezpečný pro použití na slunci. Pro Puristry jsme však speciálně vybrali bergamotový olej, který byl vyroben bez bergaptenu, což je složka v bergamotu, která vyvolává fotosenzitivní reakce. To umožňuje, že náš bergamotový olej neobsahující bergapteny může být bezpečně používán na slunci.

 8. Ingredince v mém výrobku se oddělují, je to normální?

  Vzhledem k tomu, že výrobky Puristry jsou vyráběny bez chemických emulgátorů nebo zahušťovadel, lze očekávat určité oddělení. Před každým použitím doporučujeme výrobek protřepat a tím složky rovnoměrně rozptýlit. Například Pleťový čistící přípravek Nopal Cactus je vyroben převážně z nopálního kaktusu, takže skutečně můžete vidět polysacharidovou buničinu rostliny uvnitř přípravku, to je zcela normální.

 9. Jsou výrobky Puristry bezpečné během těhotenství?

  Receptury Puristry jsou bezpečné pro použití během těhotenství a kojení, avšak obsahují bezpečné minimální koncentrace přírodních silic. Někteří jedinci mohou být citlivější na některé esenciální oleje, jako je např. vetiver a šalvěj, doporučujeme tedy poradit se se svým ošetřujícím lékařem.

 10. V jakém pořadí bych měl/a aplikovat výrobky Puristry?
  1. Čistící přípravek
  2. Tonikum
  3. Pleťové sérum
  4. Pleťový olej
  5. Oční krém
  6. Pleťový krém
 11. Jsou výrobky Puristry testovány na zvířatech?

  Výrobky Puristry nejsou testovány na zvířatech. Značce Puristry byl udělen celosvětově platný certifikát HCS - Human Cosmetics Standard. Tento certifikát je zárukou, že složky ani konečné výrobky nejsou testovány na zvířatech a to nikde na světě.